حدیـث روز:
امام مهدى عليه السلام: خدا با ماست و نيازمند ديگرى نيستيم. حق با ماست و باكى نيست كه كسى از ما روى بگرداند. / الغيبة ، طوسى

آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی(دامت برکاته): مهدویت باید اساس تبلیغات اسلامی قرار گیرد

رای دادن به این مورد
(2 رای)
آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی با بیان این‌که «مهدویت باید اساس تبلیغات اسلامی قرار گیرد» فرمودند: نمی‌توان مطالبی همچون خواب و رؤیا و تشرفات را اساس کار فعالیت مهدوی قرار داد.

به گزارش این پایگاه ، این مرجع تقلید در دیدار رییس مؤسسه آینده روشن و اعضای ستاد برگزاری یازدهمین، با بیان این‌که «در سایه گسترش مباحث مهدویت می‌توان دیگر مسائل اسلام را نیز ترویج داد» اظهار کردند: حوزه‌های علمیه باید در راستای کارهای مبتنی بر شخصیت امام عصر(عج)تلاش بیشتری انجام دهند؛ بنابراین آیاتی که در زمینه حضرت و ظهور ایشان وجود دارد، معارف اهل بیت طاهرین(ع) و مصائب و مقاصد ایشان شایسته بهره‌مندی بیشتر است.

آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی با ضروری خواندن پاسخ گویی به شبهات مهدویت ادامه دادند: مدعیان و فرقه‌های انحرافی همیشه بوده و هستند و با همه تلاشی که داشته‌اند به هیچ هدفی دست پیدا نکرده‌اند و اثرگذار هم نبوده‌اند، همچون بهاییان که در حال تبلیغات هستند با وجود این‌که می‌خواهند بر فسادهای گذشته خود سرپوش بگذارند اما رو به اضمحلال هستند.

وی با بیان این‌که «همیشه و در حال باید منتظر ظهور باشیم» فرمودند: مسأله ظهور و مطالب مربوط به آن فراتر از تطبیق است؛ بنابراین باید قبل از تطبیق روایات با شرائط امروز، به دستورات و احکام اسلامی جامه عمل بپوشانیم و نمی‌توان مطالبی همچون خواب و رؤیا و تشرفات را اساس کار فعالیت مهدوی قرار داد.

این مرجع تقلید با اشاره به این‌که «جامعه امروز نیازمند نقل مطالب مهدوی است» خاطرنشان کردند: بسیاری از مشکلاتی که امروز جامعه با آن روبه‌رو است به سبب این است که در مسأله مهدویت کوتاه آمده‌ایم.

وی با بیان این‌که «هرچه درباره امامت و ولایت حضرت ولی عصر(عج) و مسائل مربوط به آن تلاش کنیم کم است» افزود: باید مقاصد امام زمان(عج) و اهداف ایشان نصب العین همه قرار گیرد و برای جامعه امروز تبیین شود که هیچ خدمتی بالاتر از این کار نیست.
آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی مسأله مهدویت را با تصوری که امروز در جامعه درباره آن وجود دارد متفاوت دانست و اظهار کردند: مهدویت باید اساس تبلیغات اسلامی قرار گیرد.

این مرجع تقلید فرمودند: اساس همه کارها باید مبتنی بر شخصیت امام زمان(عج) باشد و حوزه‌های علمیه در این زمینه تلاش بیشتری از خود نشان دهند؛ بنابراین آیاتی که در زمینه حضرت و ظهور ایشان وجود دارد، معارف اهل بیت طاهرین(ع) و مصائب و مقاصد ایشان شایسته بهره‌مندی بیشتر است.

وی در پایان ابراز امیدواری کردند تلاش پژوهشگران و فعالان موسسه آینده روشن مورد رضایت حضرت ولی عصر(عج) قرار گیرد و این مجموعه را به گسترش خدمات برای همه شیعیان و مشتاقان امام زمان(عج) توصیه کردند.

اطلاعات بیشتر

  • منبع خبر: mahdaviat-conference.com
مشاهده 549 مرتبه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید