حدیـث روز:
امام صادق علیه السلام: صاحب اين امر (امامت) را غيبتى است، پس بايد كه بنده (در زمان غيبت) از خدا بترسد و به دين خويش چنگ آوي

آیت الله العظمی نوری همدانی (دامت برکاته): باید مبانی غنی اسلام را به دنیا عرضه کنیم

رای دادن به این مورد
(2 رای)

به گزارش دبیرخانه همایش بین المللی دکترین مهدویت ،‌ این مرجع تقلید در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین پورسید آقایی و اعضای هیات علمی یازدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت اظهار کردند: امروز روز کارکردن در صفحات کتاب و گوشۀ حجرات نشستن و مدرسه نیست؛ با حجره نشینی و کتاب نوشتن نمی‌توان پاسخگوی نیازهای دنیا بود.


آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی افزودند: باید به دنیا نشان داد که اسلام در ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصاد و سیاست نسبت به سایر فرهنگ ها و ادیان برتری دارد.

این مرجع تقلید خاطرنشان کردند: اگر امروز می‌بینیم این همه جنگ و جنایت وحشی‌گری در دنیا هست به خاطر دوری از مبانی و آموزه‌های اسلام ناب است.

ایشان در ادامه فرمودند: افرادی که می‌خواهند در عرصه مهدویت فعالیت کنند باید برای تأثیرگذاری بیشتر ، خود را مجهز به این مباحث کنند، با مشغول شدن به کارهای دیگر نمی‌توان موضوع به این مهمی را درست معرفی کرد.

آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی اظهار کردند: امروز با کتاب نوشتن انسان به جایی نمی‌رسد و اسلام درست معرفی نخواهد شد، باید مباحث دینی به دنیا ارائه شود تا مردم به حقانیت اسلام آگاهی یابند.

این مرجع تقلید فرمودند: باید برای احیای آثار و مکتب اهل بیت(ع) وارد میدان شد و با قدرت عمل کرد، این موضوع بسیار در شرایط فعلی اهمیت دارد، با حجره نشینی بجایی نخواهیم رسید.

بر اساس این گزارش حجت الاسلام والمسلمین سید مسعود پور سید آقایی در ابتدای این دیدار با ارائه گزارشی از فعالیت های علمی، پژوهشی و انتشاراتی این مرکز به تبیین ابعاد مختلف یازدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت، پرداخت.

 

اطلاعات بیشتر

  • منبع خبر: mahdaviat-conference.com
مشاهده 728 مرتبه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید