حدیـث روز:
امام مهدى عليه السلام: خدا با ماست و نيازمند ديگرى نيستيم. حق با ماست و باكى نيست كه كسى از ما روى بگرداند. / الغيبة ، طوسى

آیت الله سبحانی بر ضرورت تربیت نیرو متخصص در عرصه مهدویت تاکید نمود.

رای دادن به این مورد
(0 رای)

آیت الله العظمی سبحانی درمراسم افتتاحیه سال تحصیلی مرکز تخصصی مهدویت فلسفه وجود مرکزتخصصی مهدویت را تبیین وخواستار ورود به مباحث تخصصی مهدویت به صورت جدی شد.

 استاد بزرگ حوزه عنوان کرد، یك روحانی نمی‌تواند به تنهایی به تمام مسائل ورود كند و از هر رشته دینی مقدار كمی را بیاموزد، بلكه در زمینه پاسخگویی به شبهات وهابیت وعرصه مهدویت نیازمند متخصصانی هستیم كه با همه ابعاد این عرصه آشنایی بسیاری داشته باشند.
آیت‌الله جعفر سبحانی در بخش ديگري از سخنان خود به شبهه افكني گسترده رسانه‌هاي استكبار و دشمنان به ويژه ماهواره‌ درباره مهدويت اشاره كردند و گفتند: بايد افرادي پا به ركاب بوده و به اين شبهات پاسخ دهند.
ایشان با بیان اینکه امروز علوم در دنیا تخصص پیدا کرده است،گفتند: مرکز تخصصی مهدویت نیز از این مسئله مستثنی نیست ونمی شود، یک روحانی امروز همه علوم دینی را بداند و مخصوصا با این شبهاتی که امروز در دنیا در مورد مهدویت گفته می شود لازم بود مرکزی تخصصی به تربیت طلاب در این زمینه اهتمام داشته باشد.
این مرجع تقلید د با اشاره به اینکه غیبت امام زمان(عج) مسئله جدیدی نیست، چرا که انبیا نیز غیبت داشته اند، گفتند: مصادیقی نظیر رویای صادقه شیخ صدوق و تالیف کتاب کمال الدین نشان می دهد که نظر حضرت مهدی این بوده است که افرادی به صورت تخصصی به مسئله مهدویت ورود کنند.

 

 

 

اطلاعات بیشتر

  • منبع خبر: پایگاه اطلاع رسانی مهدویت
مشاهده 576 مرتبه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید